Kamera Kasprowy Wierch

Po fali ogromnych mrozów w Tatry zawitała odwilż. W najbliższych dniach w Zakopanem temperatura może przekraczać 10 st. C, a dodatnie wartości w pewnym momencie odnotujemy nawet wysoko w górach.

Piątek, 9 marca 2018 r.

W Tatrach aktualnie bardzo zróżnicowane warunki. W dolinkach śniegu jest już mało, ale po nocnych przymrozkach często występują oblodzenia. Szczególnie ślisko jest na skrótach na drodze do Morskiego Oka oraz na szlaku do Pięciu Stawów. Zaleca się nawet w niskich partiach używanie raczków. W całych Tatrach od dłuższego czasu obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Dziś słońce pojawiło się na horyzoncie o godz. 6:06, a zniknie o 17:35. Na niebie chmury walczą ze słońcem - przewidywany czas nasłonecznienia to ok. 5 h. W Zakopanem aktualnie tempratura wynosi 7 st. C, nad Morskim Okiem 3 st. C, na Kasprowym -5 st. C, a na Rysach -8 st. C. W ciągu dnia temperatura będzie stopniowo wzrastać - jutro ma być cieplej. Ciśnienie wynosi 1010 hPa, a wiatr jest dosyć silny: od 15 km/h w Zakopanem do nawet 60 km/h na wysokości grani.

Sobota, 10 marca 2018 r.

W sobotę nie będzie już tak słonecznie, natomiast będzie cieplej. Na Podhalu termometry wskażą 8 st. C, nad Morskim Okiem 6 st. C - Kasprowy to temperatura 0 st. C, a Rysy -2. Pogodnie będzie przez 2 godz. w ciągu dnia. Wiatr osłabnie, a ciśnienie utrzyma się na tym samym poziomie co w piątek. Tego dnia wschód słońca odnotujemy o godz. 6:04, a zachód o 17:37.

Niedziela, 11 marca 2018 r.

Niedziela to prawdziwe "upały" jak na marzec w górach. Nawet na Rysach temperatura w ciągu dnia osiągnie 0 st. C. W Zakopanem będziemy mieli 11, nad Morskim Okiem 7, a na Kasprowym 2 st. C. Dzień ma być piękny. 6 h nasłonecznienia i żadnych opadów. Za wyjątkiem późnego wieczora wiatr niewielki: od 10 do 25 km/h. Zanotujemy odczuwalny spadek ciśnienia - barometry tego dnia wskażą 1006 hPa. Wschód słońca tym razem o 6:02, zachód o 17:38. W najbliższych dniach pogoda będzie zachęcać do górskich wycieczek. Pamiętajmy jednak, że w Tatrach nadal panuje pełnia zimy. Wyjście w wyższe partie wymaga posiadania sprzęt zimowego i lawinowego oraz doświadczenia w turystyce zimowej. Życzymy udanego weekendu!