Kamera Kasprowy Wierch

W Tatrach pojawił się śnieg. To drugi opad tej jesieni, ale pierwszy poważniejszy. Istnieje szansa, że biały puch zagości tu na dłużej, bo po dwóch cieplejszych dniach, mają przyjść kolejne opady.

Piątek, 9 pażdziernika 2020 r.

Po opadach śniegu, które w ostatnich dniach nawiedziły Tatry, na szlakach powyżej 1800 m zalega kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Po pokrywą śnieżną mogą znajdować się oblodzenia, dlatego też należy zachować szczególną ostrożną w górnych partiach pasma. Dziś umiarkowane zachmurzenie, słońce przeplata się z chmurami. W ciągu dnia prognoznowane jest 5 h nasłonecznienia. W porównaniu do poprzednich dni jest ciepło - temperatura wynosi 15 st. w Zakopanem, 13 nad Morskim Okiem, 7 na Kasprowym i 4 na Rysach. Wieje niewielki wiatr, nieprzekraczającyh 20 km/h. Przez cały dzień nie przewiduje się żadnych opadów. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1021 hPa. Słońce wzeszło o 6:53, a zajdzie o 17:59.

Sobota, 10 października 2020 r.

W sobotę temperatury będą kształtowały się bardzo podobnie do piątku, ale będzie znacznie bardziej pochmurnie i może symbolicznie pokropić deszcz, który także wysoko w górach nie powinien przechodzić w śnieg. Termometry wskażą: w Zakopanem 16 st. C, nad Morskiem Okiem 13, na Kasprowym 9, na Rysach 3. W ciągu dnia nie więcej niż 3 h nasłonecznienia. Ciśnienie spadnie do 1017 hPa - jeszcze bardziej osłabnie wiatr, który powinien być praktycznie nieodczuwalny. Wschód słońca o 6:55, zachód o 17:57.

Niedziela, 11 października 2020 r.

W niedzielę znaczne ochłodzenie i pogorszenie pogody. Przez cały dzień na niebie nie pojawi się słońce. W Zakopanem spadnie kilka mm deszczu, na Kasprowym będzie padał deszcz ze śniegiem, a na Rysach śnieg. Temperatury odpowiednio wyniosą: Zakopane: 8, Morskie Oko: 6, Kasprowy: 4, Rysy: -2 (!). Z racji tego, że na szczytach Tatr przez cały dzień będzie mróz, warunki w tych miejscach na pewno będą trudne. Pogorszeniu pogody nie będzie towarzyszył wiatr. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie z soboty i ponownie wyniesie 1017 hPa. Wschód słońca ponownie o 6:55, zachód o 17:57. Apelujemy o przemyślenie wysokogórskich wycieczek - zwłaszcza w niedzielę. Przejściowa pora zawsze charakteryzuje się zmiennymi i trudnymi warunkach, które mogą się okazać zbyt wymagające dla turysty.