warunki weekendowe w Tatrach

Połowa wakacji już za nami, a tymczasem w Tatrach próżno było szukać całego weekendu z bardzo dobrymi warunkami do wędrówek czy wspinaczki. Sprawdzamy więc, jaka pogoda będzie w najbliższych dniach.

Piątek, 9 sierpnia 2019 r.

Piątek zaczął się bardzo dobrze: jest słonecznie i ciepło. Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Brakuje miejsc parkingowych w Palenicy Białczańskiej, a na trasie tworzą się korki. Dodatkowo dzisiaj dojazd w tamten rejon jest możliwy tylko od strony Wierch Porońca, ze względu na przejazd Tour de Pologne. W Zakopanem mamy teraz 25 stopni, nad Morskim Okiem 21, na Kasprowym Wierchu 13, a na Rysach . Wiatr wieje z prędkością do 35 km/h. Czas nasłonecznienia wynisie dziś do 12 godzin: nie powinno padać, nie będzie też burz. 

Wschód słońca: 5:22 Zachód słońca: 20:07

Sobota, 10 sierpnia 2019 r.

Sobota jawi się jako dobry dzień do wędrówek. Ma być słonecznie. Będzie wiecej chmur niż w piątek, ale nie powinno z nich padać. Nie będzie też burz. Nic tylko pakować plecak i jechać. Termometry w Zakopanem wskażą 27 stopni, nad Morskim Okiem 24, na Kasprowym Wierchu 17, a na Rysach 12. Wiatr obniży delikatnie temperaturę odczuwalną, ponieważ osiągnie prędkość do 35 km/h. Nie zapomnijcie zapakować kremu z filtrem, czapki na głowę i duuużej ilości wody. Czas nasłonecznienia wyniesie od 5 do 8 godzin.

Wschód słońca: 5:22 Zachód słońca: 20:05

Niedziela, 11 sierpnia 2019 r.

Najgorsza pod względem warunków do uprawiania turystyki będzie niedziela. Już o poranku będzie padać rzelotny deszcz, po południu nad graniami przejdą burze. Temperatura spadnie do 24 stropni w Zakopanem, 20 nad Morskim Okiem, 15 na Kasprowym Wierchu i 10 na Rysach. Z kolei ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1020 hPa. Czas nasłonecznienia sięgnie maksymalnie 5 godzin. Wychodząc w niedzielę na szlak, zwróćcie szczególną uwagę na szybko zmieniające się warunki. Przypominamy, żę na szlakach na Rysy i Giewont tworzą się korki, co opóźnia wejście na szczyt.

Wschód słońca: 5:23 Zachód słońca: 20:02