Kamera Pięć Stawów

Za nami ciepły weekend w Tatrach, który wszystkim kojarzyć się będzie głównie ze słowem "krokus". Kolejne dni również mają być ciepłe i słoneczne, co powinno do odwiedzin w Dolinie Chochołowskiej zachęcić tych, którzy nie przepadają za weekendowymi tłumami.

Poniedziałek, 9 kwietnia

Drugi pełny tydzień kwietnia rozpoczął się słonecznie. Wschód miał miejsce o godzinie 6:01, a zachód nastąpi o 19:23. Łącznie przewidywane jest 11 h pełnego słońca. Należy pamiętać, że mimo wysokich temperatur w wyższych partiach Tatr jest jeszcze sporo śniegu. Do uprawiania turystyki wysokogórskiej konieczne są raki i czekan. Dziś na termometrach w Zakopanem 19 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym 7, a na Rysach 4. Wiatr spory - kilkadziesiąt km/h. Unieruchomiona jest kolejka na Kasprowy, nie wjedziemy także na Łomnicę. Ciśnienie dziś wynosi 1011 hPa. W górach nadal obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego.

Wtorek, 10 kwietnia

Wtorek będzie nieco chłodniejszy od poniedziałku. Termometry w Zakopanem wskażą 16 st. C, nad Morskim Okiem 11 st., Kasprowy to 4 st., a na Rysach temperatura spadnie do zera. W porównaniu do dnia poprzedniego będzie też więcej chmur i możliwe, że późnym wieczorem spadnie przelotny deszcz. Ciśnienie wynosić będzie 1010 hPa. Wiatr nieco ustąpi. Słońce wzejdzie o 5:59, a zajdzie o 19:24.

Środa, 11 kwietnia

Środa zapowiada się minimalnie cieplej od wtorku. W stolicy Tatr termometry wskażą ponownie 16 st. C, ale już nad Morskim Okiem temperatura wzrośnie do 12 st. C. W tym czasie na Kasprowym odnotujemy 6 st., a na najwyższym szczycie Polski 3 st. Podobnie jak we wtorek ogólny czas nasłonecznienia wyniesie 7 h. Mimo czasowego zachmurzenia w ten dzień nie powinno padać. Wiatr dalej będzie coraz słabszy i osiągnie kilkanaście km/h. Ciśnienie tego dnia ukształtuje się na poziomie 1011 hPa. Wschód słońca w środę o 5:57, zachód 19:26.

Czwartek, 12 kwietnia

W czwartek nadal będzie się ocieplać. Czeka nas kolejny po poniedziałku ultrapogodny dzień. 11 h nasłonecznienia da nam doskonałe warunki do zwiedzania tatrzańskich szlaków. W Zakopanem temperatura 19 st., nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym 8, a na Rysach 4. Wiatr do 20 km/h, ciśnienie 1011 hPa. Początek dnia o 5:55, koniec o 19:27. W najbliższych dniach nadal będziemy żyć tematem krokusowym. Piękna pogoda sprzyja spacerom po dolinkach, w których kwitną te przepiękne kwiaty. Pamiętajmy, aby podczas zwiedzania nie wchodzić na pola krokusowe, nie niszczyć ich oraz nie zaśmiecać terenu Parku. Udanego, ciepłego tygodnia!