warunki w Tatrach na święta

Miniony tydzień za bardzo nas nie rozpieszczał - było pochmurno i chłodno, dopiero koniec tygodnia przyniósł wyższą temperaturę i przejaśnienia. Przed nami świąteczny długi weekend, w którym czasem słońce, czasem deszcz.

Piątek, 30 marca 2018 r.

Warunki w Tatrach są zmienne - szlaki rano są zmrożone i oblodzone, natomiast po południu wraz ze wzrostem temperatury śnieg robi się mokry i grząski. Obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. Piątek zapowiada się pogodnie w Zakopanem, gdzie termometry pokażą 9 st. C, natomiast nad Morskim Okiem mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem, a temperatura wyniesie do 5 st. C. Na Kasprowym Wierchu pochmurno i tylko -2 st., na Rysach do -5 i silny wiatr, który nocą może osiągnąć 50 km/h. Ciśnienie wynosi 1011 hPa. Słońce wzeszło o 6:22, zachód nastąpi o 19:08.


Sobota, 31 marca 2018 r.

Temperatura wzrośnie, pojawią się jednak opady deszczu. W Zakopanem termometry pokażą 11 st. C, nad Morskim Okiem 6 st. C. Na Kasprowym Wierchu zanotujemy dodatnią temperaturę: 1 st. C, może tam jednak poprószyć śnieg. Na Rysach tylko -4 st. C. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 6:20, a zachodu o 19:09, jednak czas nasłonecznienia będzie znikomy ze względu na spore zachmurzenie. Ciśnienie spadnie do 999 hPa. 

Niedziela, 1 kwietnia 2018 r.

Niedziela Wielkanocna przyniesie nam znów spadek temperatury - w Zakopanem 4 st. C, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym Wierchu -5 a na Rysach nawet do -12 st. C. Dzień zapowiada się raczej pochmurny, przewidywane są przelotne opady deszczu w Zakopanem i dolinach Chochołowskiej oraz Kościeliskiej. Na Kasprowym Wierchu i nad Morskim Okiem może pojawić się słaby śnieg. Ciśnienie bez większych zmian - 998 hPa. Pojawi się za to silny wiatr, który na Rysach nocą może powiać z siłą 85 km/h. Słońce wzejdzie o 6:17, zajdzie o 19:11.

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 r.

W Lany Poniedziałek utrzyma się taka temperatura, jak w niedzielę: w Zakopanem 4 st. C, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym Wierchu -5 a na Rysach do -12 st. C. Pojawią się jednak przejaśnienia, a całkowity czas nasłonecznienia wyniesie 5 godzin. Mogą także wystąpić przelotne opady śniegu. Na Rysach nadal dość silny wiatr do 65 km/h. Ciśnienie wzrośnie do 1012 hPa, wschód słońca nastąpi o 6:15, zachód - o 19:12. W świąteczny weekend nie poczujemy jeszcze wiosennej pogody, jednak od wtorku spodziewane są już wyższe temperatury. Podczas wędrówek na szlakach należy zachować szczególną ostrożność. Życzymy wesołych, spokojnych świąt i udanego wypoczynku!