Kasprowy Wierch kamery TOPR

Przed nami koniec 2020 i początek 2021 roku. Jaki będzie ostatni dzień Starego, a jaki pierwszy Nowego roku? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie, szczególnie jeżeli wybierasz się w Tatry. 

Czwartek, 31.12.2020 r.,

Dzisiejszy dzień przywitał nas inwersją. Powyżej 1500 metrów mamy ładną pogodę, jednak poniżej tej wysokości, wydawać się może, że jest bardzo brzydko. Czas nasłonecznienia wyniesie około dwóch godzin, zatem jest szansa na podziwianie tatrzańskich widoków. W Zakopanem będzie 1 kreska, a na Kasprowym -5. Na graniach będzie bezwietrznie, nie spadnie także śnieg.

Piątek, 01.01.2021 r.,

Witamy Nowy Rok! A ten przywita nas ładną pogodą. Około 5 godzin słońca i liczne rozjaśnienia, na to będziemy mogli liczyć. W Zakopanem będzie 0, a na Kasprowym -5 kresek. Dalej będzie praktycznie bezwietrznie. Śnieg raczej nie spadnie, chociaż w nocy możemy liczyć na niewielki opad śniegu. Warunki cały czas będą trudne do uprawiania turystyki.

Sobota, 02.01.2021 r.,

Drugi dzień 2021 roku przyniesie nam spore ocieplenie i nieco większe zachmurzenie. Czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie do dwóch godzin, natomiast w Zakopanem będzie 5, a na Kasprowym -3. Niestety, ale będzie też wietrznie. Rano wiatr może wiać nawet do 60 km/h, w ciągu dnia ma słabnąć. Nie jest to wiatr, który nie umożliwia wędrówki, ale warunki na pewno nie będą łatwe. 

Niedziela, 03.01.2021 r.,

Ostatni dzień weekendu raczej ładny nie będzie. Duże zachmurzenie, jedna godzina słońca. Tak to w skrócie wygląda, zatem przepięknych, tatrzańskich widoków raczej nie uświadczymy. W Zakopanem będzie 5, a na Kasprowym -4 kreski. Wiatr w granicach od 20 do 40 km/h. Niestety, ale bez opadów śniegu.

Jak widać pierwsze dni 2021 roku przyniosą nam lekkie okienko pogodowe, które będzie można wykorzystać na tatrzańskie wędrówki. Im jednak bliżej końca weekendu, tym pogoda będzie gorsza.