warunki weekendowe w Tatrach

Przez cały tydzień utrzymywały się dodatnie temperatury, jedynie w wyższych partiach termometry wskazywały nieznacznie poniżej zera. Było raczej pochmurno, pojawiły się także opady. W weekend możemy się spodziewać powrotu zimowej aury.

Piątek, 16 marca 2018 r.

Warunki w Tatrach są raczej niekorzystne - szlaki w części reglowej są mokre i błotniste, miejscami oblodzone pod warstwą śniegu. W wyższych partiach śnieg jest grząski, na szlakach pojawiają się kamienie. W całych Tatrach nadal obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Słońce wzeszło dziś o godzinie 5:52, zajdzie o 17:46. Niestety cały dzień będzie pochmurny. W Zakopanem aktualnie tempratura wynosi 4 st. C, nad Morskim Okiem 1 st. C, na Kasprowym -3 st. C, a na Rysach -7 st. C. W ciągu dnia mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, na Rysach powieje silny wiatr do 40 km/h. Ciśnienie wynosi 1002 hPa.

Sobota, 17 marca 2018 r.

W sobotę zanotujemy spadek temperatury. W Zakopanem będzie ona wynosić -3 st. C, nad Morskim Okiem -4 st. C. Na Kasprowym termometry pokażą -7 st. C, a na Rysach -9. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 5:49, a zachodu o 17:48, czas nasłonecznienia będzie jednak niemal zerowy. Mogą się pojawić słabe opady śniegu. Wiatr na Rysach nieco osłabnie. Ciśnienie wzrośnie do 1008 hPa. 

Niedziela, 18 marca 2018 r.

Na zakończenie weekedu powrócą mrozy - w Zakopanem i nad Morskim Okiem termometry pokażą -11 st. C, na Kasprowym -13 st. C, a na Rysach -12 st. C. Czas nasłonecznienia znów będzie znikomy, pojawią się lekkie opady śniegu. Ciśnienie jeszcze nieznacznie wzrośnie i wyniesie 1012 hPa. Wiatr na Rysach i Kasprowym powieje dość mocno, bo około 30 km/h. Wschód słońca nastąpi o 5:47, zachód o 17:49. Warunki na szlakach nie są zbyt korzystne, zatem pamiętajcie, by rozsądnie planować wycieczki i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Poprawy pogody możemy się spodziewać dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Życzymy udanego weekendu!