Dolina Pięciu Stawów

Za nami oraz przed nami specyficzny okres w Tatrach, który przeplata ładną pogodę z nagłymi i silnymi burzami. Ten weekend także nie będzie należał do spokojnych. 

Piątek, 19.06.2020

Dzisiejszy dzień przywitał nas chmurami i w tej materii nic się przez cały dzień nie zmieni. Aktualnie na Kasprowym mamy 9 kresek, a w Zakopanem 17. Należy spodziewać się nagłych i silnych burz z opadami nawet do 50 mm. Będzie praktycznie bezwietrznie (poza okresami burzowymi), na graniach do 10 km/h. Wiatr podczas burz może wzmagać się nawet do 90 km/h!

Sobota, 20.06.2020

Sobota będzie bardzo podobna do piątku, także nie będzie widoków, będzie zagrożenie burzowe - chociaż wg niektórych modeli burza może nie wystąpić. Należy mieć jednak oczy szeroko otwarte i analizować to co dzieje się z pogodą. Na Kasprowym mamy mieć raptem 7 kresek, a w Zakopanem 15. Nie będzie to typowo letnia pogoda. Wybierając się w góry pamiętaj o ciepłym ubiorze! Również będzie praktycznie bezwietrznie, poza okresami ewentualnej burzy.

Niedziela, 21.06.2020

To będzie kopia soboty. Deszcz, zagrożenie burzowe oraz brak widoków. Na Kasprowym 8 kresek, a w Zakopanem 16. Jednak wiatr będzie nieco silniejszy, około 25 km/h. Można powiedzieć, że cały weekend będzie bardzo podobny - deszczowy, burzowy oraz bez widoków. 

Jak widać pogoda w Tatrach będzie trudna, dlatego należy dostosować swoje wycieczki do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.