Hala Gąsienicowa Tatry

Za nami bardzo udany tatrzański weekend. Piątek był może nieco śnieżny, ale sobota i niedziela dopisały wręcz idealnie. Warunki do chodzenia także były bardzo dobre, a turystów jak na lekarstwo, bowiem prognozy nie zapowiadały się aż tak dobrze. Jakie będą kolejne dni? Koniecznie sprawdź naszą prognozę.

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Dzisiejszy dzień można zaliczyć do tych idealnych. Szlaki są już w wielu miejscach przetarte, jest słonecznie i tak pozostanie, sześć godzin nasłonecznienia zrobi swoje. Temperatury także są bardzo przyjemne. Na Kasprowym -11, w Pięciu Stawach -9, nad Morskim Okiem -6, tak samo w Zakopanem. Jest także praktycznie bezwietrznie, śniegu oczywiście nie ma co się spodziewać, a ten który aktualnie leży jest dość dobrze związany. Aktualnie obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego.

Wtorek, 22 stycznia 2019

Jutrzejszy dzień nie będzie się wiele różnił od dzisiejszego. Pogoda będzie idealna, czas nasłonecznienia wyniesie do 7h. Na Kasprowym ma być -12, w Pięciu Stawach -10, nad Morskim Okiem -6, a w Zakopanem -5. Na pewno utrzyma się drugi stopień zagrożenia lawinowego. Na graniach wiać ma nieco mocniej, bo do 15 km/h, co i tak jest naprawdę niewielkim wiatrem. Szlaki zapewne po dzisiejszym dniu będą jeszcze lepiej przetarte. Warto zwrócić uwagę, że w nocy może spaść kilka centymetrów śniegu, co przyniesie nam lekkie pogorszenie na środę.

Środa, 23 stycznia 2019

Jak będzie wyglądała środa? Naprawdę ciężko powiedzieć, bowiem prognozy pogody są bardzo niespójne. Według niektórych modeli może spaść do 30 cm śniegu i będzie pochmurno, inne modele natomiast przewidują do 5h nasłonecznienia, praktycznie zerowy opad śniegu i wzrastające zachmurzenie. Na pewno trzeba tego dnia uważać na warunki i solidnie analizować je w terenie. Na Kasprowym ma być -7, w Pięciu Stawach -5, nad Morskim Okiem -3, a w Zakopanem -1.

Czwartek, 24 stycznia 2019

W przypadku czwartku prognozy są już na szczęście spójne. Będzie nieco pochmurno, nasłonecznienie wyniesie od jednej do dwóch godzin. Spadnie kilka centymetrów śniegu, ale nie więcej niż pięć. Przed wyjściem w góry sprawdź aktualny stopień zagrożenia lawinowego, oraz informacje o tym co działo się w górach w środę. Jeżeli sprawdzą się modele z dużą ilością śniegu to szlaki zapewne będą przysypane. Na Kasprowym tego dnia będzie -5, w Pięciu Stawach -3, nad Morskim Okiem -2, a w Zakopanem taka sama temperatura jak nad Morskim Okiem.

Jak widać początek tygodnia będzie wręcz przepiękny. Pod dużym znakiem zapytania stoi środa, bowiem każdy model prognozy pogody mówi nam zupełnie coś innego. Wychodząc w góry należy solidnie analizować to co zastaniemy na miejscu. Życzymy Wam samych udanych, górskich wędrówek!