Kamery TOPR

Dzień dobry! Minione dni nie były wymarzone do górskiej aktywności. A jak zapowiadają się kolejne?

Poniedziałek, 3.06.2019 r.

Dzisiaj Tatry witają słońcem od samego rana. Niebo przykrywają tylko pojedyncze chmury, z których do godzin popołudniowych nie powinien padać deszcz. Czas nasłonecznienia wyniesie od 9 nawet do 12 godzin. Temperatura w Zakopanem wynosi 21 stopni, w Morskim Oku - 18, na Kasprowym Wierchu - 10, a na Rysach 6. Na graniach jest praktycznie bezwietrznie, wiatr nie powinien wiać z prędkością większą niż 20 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w Zakopanem wynosi 1018 hPa. Późnym popołudniem można spodziewać sie przelotnych burz. Nadal na czerwonym szlaku z Psiej Trawki w kierunku Równi Waksmundzkiej jest uszkodzony mostek. Śnieg utrzymuje się powyżej górnej granicy lasu - zwłaszcza w żlebach i miejscach zacienionych.

Wschód słońca: 4:38 Zachód słońca: 20:38

Wtorek, 4.06.2019 r.

Po poniedziałkowym oknie pogodowym, nad Tatrami pojawią się znów ciemne chmury. Jedynie początek dnia może przynieść słońce, później pogoda gwałtownie się załamie - prognozowane są ulewy i burze. Temperatura podobnie jak w poniedziałek, będzie utrzymywać się w okolicach 20. kreski w Zakopanem, w Morskim Oku - 17, na Kasprowym Wierchu - 9, a na Rysach 7. Czas nasłonecznienia wynosił będzie do 5 godzin. Wiatr w podmuchach osiągnie prędkość max 10 km/h, a ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa.

Wschód słońca: 4:37 Zachód słońca: 20:39

Środa, 5.06.2019 r.

Na środę prognowowana jest pogoda podobna do tej z dnia poprzedniego. Nadal spodziewamy się opadów połączonych z wyładowaniami atmosferycznymi, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Czas nasłonecznienia tak jak we wtorek wyniesie do 5 godzin, Temperatura w Zakopanem oscylować będzie wokół 20. kreski, w Morskim Oku - 18, na Kasprowym Wierchu - 10, a na Rysach 8. Wiatr nie przybierze na sile (do 15 km/h). Ciśnienie atmosferyczne w Zakopanem wyniesie 1012 hPa.

Wschód słońca: 4:37 Zachód słońca: 20:40

Czwartek, 6.06.2019 r.

Czwartek nie przyniesie poprawy pogody - może się ona nawet delikatnie pogorszyć. Już od godzin porannych pojawią się przelotne opady, które popołudniami przybiorą na sile - można spodziewać sie gwałtownych burz. Mimo tego, czwartek zapowiada się bezwietrznie. Temperatura w Zakopanem ma wynieść 20 stopni, w Morskim Oku - 16, na Kasprowym Wierchu - 10. Na Rysach temperatura może sięgnąć 7. kreski. Czas nasłonecznienia wyniesie, tak jak w mimonych dniach -  do 5 godzin. Ciśnienie atmosferyczne ma wynieść 1012 hPa. Prędkość wiatru sięgnie 10 km/h.

W Tatrach pogoda powoli się stabilizuje - poranki mają być słoneczne, a popołudnia burzowe. Prosimy o uważne obserwowanie zmieniającej się sytuacji w Tatrach, a ze względu na prognozowane codzienne wyładowania atmosferyczne popołudniu - wczesne rozpoczynanie wędrówek. 

Wschód słońca: 4:36 Zachód słońca: 20:41