Dolina Chochołowska

Za nami warunki, które chyba nikogo nie zaskoczyły – znowu było dość brzydko, jednak przed nami weekend, który rozbudzi nawet największego malkontenta. Dobrze, nie będziemy zdradzali szczegółów, czytajcie po prostu dalej.

Piątek, 31 maja 2019 r.

Jutrzejszy dzień zacznie się delikatnie pochmurnie, jednak z każdą godziną będzie ładniej. Czas nasłonecznienia wyniesie do 5 godzin. Na Kasprowym będzie 6 kresek, w Pięciu Stawach 8, nad Morskim Okiem 13, a w Zakopanem 15, ponad dwa razy więcej niż w czwartek. Wysoko w górach momentami można spodziewać się dużego zachmurzenia, jednak od południa będzie dużo, dużo lepiej. Należy pamiętać, że w Tatrach Wysokich leży jeszcze dość sporo śniegu, na szczęście w Tatrach Zachodnich coraz więcej szlaków jest dostępnych już w warunkach letnich. Praktycznie nie będzie wiało, do 10 km/h na graniach.

Sobota, 1 czerwca 2019 r.

Dzień dziecka będzie tym razem naprawdę wyjątkowy. Czas nasłonecznienia wyniesie od 9 do nawet 12 godzin! Dzięki temu zdecydowanie będziemy mogli cieszyć się idealnym dniem. Siła wiatru na szczytach osiągnie do 20 km/h. Na Kasprowym ma być 9 kresek, w Pięciu Stawach 11, nad Morskim Okiem 16, a w Zakopanem 18. Będzie zatem ciepło i słonecznie, przez co temperatury odczuwalne, szczególnie w słońcu będą mogły być znacznie wyższe. Nie zapomnijcie okularów i kremów na szlaki!

Niedziela, 2 czerwca 2019 r.

Ten dzień będzie bardzo podobny do poprzedniego, jednak z nieco mniejszą ilością słońca, natomiast z wyższymi temperaturami. Czas nasłonecznienia wyniesie od 7 do 10 godzin. Na Kasprowym ma być aż 10 kresek, w Pięciu Stawach 12, nad Morskim Okiem 17, a w Zakopanem 20. Na graniach wiatr nie powinien przekraczać 15 km/h. Niestety, ale prognozy nie są do końca spójne co do popołudnia. Według niektórych modeli może być burzowo, chociaż większość informuje, że będzie jedynie wzrost zachmurzenia. Sprawdźcie koniecznie prognozę rano przed wyjściem i pamiętajcie o tym fakcie.

Jak widać najbliższe dni będą wręcz fantastyczne, prawdziwie letnie. Pamiętajcie jednak, aby dostosowywać wycieczki do swoich możliwości, bowiem miejscami jest jeszcze naprawdę niebeznieczpnie!