Poranek na Szpiglasowym Wierchu.

Prezentujemy Wam szóstą porcję najlepszych cytatów górskich. Polecamy przeczytać, zanotować i pamiętać na szlaku.

„Dla jednych góry są tylko rumowiskiem głazów, dla innych najwspanialszą architekturą, wniesioną ponad przemijaniem i trwaniem, dla jeszcze innych wiecznym niedosytem i niespełnieniem. Czym będą dla was – od was tylko zależy. Kochajcie je – będą coraz piękniejsze!” (Władysław Krygowski)

„Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność...” (Jacek Teler)

„Góry są w nas i przybywamy do nich dla nich samych. By poczuć ich bliskość, wielkość, majestat. Zresztą, każdy w nich szuka czegoś innego. Dla niektórych są sposobem na życie, dla innych ucieczką. Mogą też być drogim sercu wspomnieniem i wieczną tęsknotą”. (Wojciech Lewandowski)

„A góry są po to na tym świecie postawione, żeby po nich chodzić, pośród nich żyć i wyżyć się, a nie bić łbem o skałę, bo skała twardsza”. (anonim)

„Nigdy nie jesteś pogromcą góry. Góry nie mogą być pokonane - pokonujesz Twoje własne nadzieje obawy, słabości”. (Jim Whittaker)

„Góry najlepiej uczą, że nie wszystko na tym świecie da się racjonalnie wytłumaczyć”. (Aleksander Lwow)

„Góry milczą. Wszystko co milczy, nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic”. (ks. Józef Tischner)

 

Zobacz także:

Cytaty o górach – cz. I

Cytaty o górach – cz. II

Cytaty o górach – cz. III

Cytaty o górach – cz. IV

Cytaty o górach - cz. V