miejsca w Tatrach dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Bariera jest w głowie, a miłość do Tatr nie zna ograniczeń. Przygotowaliśmy  więc zestawienie miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

ŚCIEŻKA KORONAMI DRZEW

Ścieżka Koronami Drzew znajduje się 40 kilometrów od Zakopanego w słowackiej miejscowości Zdziar w Dolinie Bachledzkiej. Jest zawieszona 24 m nad ziemią, ma 603 metry, punkty dydaktyczne i tzw. punkty adrenaliny. Z 32-metrowej wieży widokowej można podziwiać panoramę Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego.

Pełny opis miejsca

MORSKIE OKO

Wycieczka bez trudności technicznych. Szlak prowadzi drogą asfaltową. Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych górskich jezior. Jego lustro znajduje się na wysokości 1395 m, a samo jezioro ma głębokość 50,8 m. Przy Morskim Oku położone jest Schronisko PTTK. Z okien werandy podziwiać można widok nie tylko na jezioro, ale także malowniczo górujące nad nim Rysy, masyw Mięguszowieckich Szczytów oraz wyróżniającą się sylwetkę Mnicha.

Pełny opis wycieczki

DOLINA CHOCHOŁOWSKA

Dolina Chochołowska jest najdłuższą doliną w polskiej części Tatr. Szczególnie atrakcyjna jest wczesną wiosną, gdy masowo kwitną na niej krokusy. Na halach w sąsiedztwie szałasów pasterskich, wypasa się owce, co dodaje temu miejscu szczególnego uroku. Dolina Chochołowska odegrała ważną rolę w historii militariów i walk o wolność Polski. W czasie II wojny światowej szkolili się tu żołnierze – najpierw regularnej polskiej armii, potem zaś AK. 

Na szlaku znajduje się bardzo dużo kocich łbów. Trasa jest możliwa do pokonania z pomocą osób trzecich.

Pełny opis miejsca

Pełny opis wycieczki

KOLEJKA NA KASPROWY WIERCH

Kolej linowa na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych atrakcji dla turystów wypoczywających pod Tatrami. Przejazd wagonikiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch obfituje w piękne widoki. Historia kolei liniowej na Kasprowy Wierch sięga lat 30. XX wieku, teraz kolejka kursuje codziennie co 10 minut. Bilety można kupić w kasie bezpośrednio przed odjazdem lub online na stronie pkl.pl. Sam Kasprowy Wierch to jeden z symboli Tatr i Podtatrza. Jednocześnie jest najczęściej odwiedzanym szczytem całego pasma. Widok z Kasprowego Wierchu zapiera dech w piersiach. Szczególnie cudnie prezentuje się stąd potężna Świnica. Na 

Szczegółowe informacje o kolejce na Kasprowy Wierch

Pełny opis miejsca

GUBAŁÓWKA

Gubałówka co prawda nie leży w Tatrach, ale oferuje piękny widok na tatrzańskie szczyty. Na górze znajduje się m.in. ośrodek narciarski, zjeżdżalnia grawitcyjna, przekaźnik radiowo-telewizyjny, restauracje i najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce.

Pełny opis miejsca

ŚLĄSKI DOM

Dolina Wielicka, w której znajduje się Śląski Dom, jest jedną z najmniejszych tatrzańskich dolin. Hotel górski znajduje się tuż obok Wielickiego Stawu, u stóp Gerlacha. Obecny budynek hotelowy został wybudowany w 1968 roku. Całą trasę można pokonać drogą asfaltową. 

Pełny opis wycieczki

HREBIENOK

W Polsce spotykany pod nazwą Smokowieckie Siodełko. Można wjechać na niego kolejką w niespełna 5 minut. Rozciąga się z niego piękny widok na grupę Łomnicy, m.in. Łomnicę i Pośrednią Grań. W pobliżu górnej stacji kolejki znajduje się Schronisko Bilíka, a środek platformy zajmuje hotel „Hrebienok". 

Pełny opis miejsca

KOLEJKA NA ŁOMNICĘ

Łomnica to drugi co do wysokości szczyt Tatr. W XVIII wieku jej północne zbocza eksploatowali poszukiwacze srebra i złota. Czas wjazdu na szczyt wynosi 9 minut. Widoki z tarasu widokowego na szczycie zapierają dech w piersiach, ponieważ Łomnica góruje nad trzema dolinami – Doliną Małej Zimnej Wody, Doliną Łomnicką oraz Doliną Dziką.

Pełny opis miejsca

SZCZYRBSKIE JEZIORO

Štrbské Pleso to miejscowość położona u samych stóp Tatr Wysokich na Słowacji. Główną atrakcją tego miejsca jest jezioro o tej samej nazwie, będące drugim co do wielkości w słowackich Tatrach Wysokich. Dookoła niego wije się ścieżka rekreacyjna. 

Pełny opis miejsca