doliny w Tatrach Słowackich

Dolina Pięciu Stawów czy Rybiego Potoku to niejedyne wspaniałe tatrzańskie doliny. Zobacz, w które miejsca w Tatrach Słowackich warto się wybrać i wyciągnij plecak z szafy.

Dolina Rohacka

Szlak wiedzie malowniczymi zakątkami Tatr Zachodnich i nie nie sprawia trudności technicznych. Rohackie Stawy (Roháčske plesá) położone są w górnej części Doliny Rohackiej. W ich otoczeniu można podziwiać Trzy Kopy, a na wschodzie garb Wołowca. 

PEŁNY OPIS WYCIECZKI

Dolina Kieżmarska

Dolina Kieżmarska znajduje się na gtanicy Tatr Wysokich i Tatr Bielskich. Schronisko w Dolinie Kieżmarskiej położone jest przy samym Zielonym Stawie Kieżmarskim. Od Zielonego Stawu znakowana na czerwono ścieżka prowadzi kamiennymi stopniami łagodnie w górę. Idąc wśród kosówek możemy podziwiać Mały Kieżmarski Szczyt i Durny Szczyt.

PEŁNY OPIS WYCIECZKI

Dolina Koprowa

Dolina Koprowa jest sąsiadką Doliny Pięciu Stawów i Dolinki za Mnichem. W dolinie od dawna rozwinięte było pasterstwo, które w obrębie Garajowej Polany utrzymało się do lat 50. ubiegłego wieku. W przeszłości była często opisywa w prozie i poezji.

Pełny opis wycieczki

Dolina Cicha

Dolina Cicha to jedna z największych tatrzańskich dolin. Rozciąga się od Podbańskiej pod Gładką Przełęcz. Po wojnie wędrowali tędy przemytnicy, a słowacka straż graniczna miała swoją stałą placówkę u wylotu doliny. Najwyższym szczytem w otoczeniu Doliny Cichej jest Świnica.

Pełny opis miejsca

Dolina Bobrowiecka

Dolina Bobrowiecka znajduje się w Tatrach Zachodnich. Rejon doliny był jedną z głównych kolebek zbójników, którzy podobno ukrywali tu swoje skarby. Cała dolina powstała na obszarze skał osadowych, głównie wapieni i dolomitów z okresu jury i kredy. 

Pełny opis miejsca