Kamera widok na Tatrty

Po ostatnim śnieżnym tygodniu, przed nami w miarę słoneczny i dużo cieplejszy weekend. Warstwa śniegu powoli zacznie znikać, a aura zacznie przypominać jesień zamiast zimy.

Piątek, 15 października 2021 r.

Piątek zaczął się słonecznie. Należy jednak pamiętać, że na szlakach zalega śnieg. W dolnych partiach zaczyna on już topnieć, tworząc kałuże i błoto. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że sporo szlaków jest zamkniętych z powodu remontu - szczegóły w komunikacie turystycznym. Piątek będzie dniem, w którym przeważała będzie ładna pogoda - przewiduje się 5 h nasłonecznienia. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane 11 st., Morskie Oko 7, Kasprowy Wierch 2, Rysy 0. Wiatr nie przekroczy dziś 20 km/h. Przez cały dzień nie będzie żadnych opadów. Zachód słońca o 17:49.

Sobota, 16 października 2021 r.

Sobota będzie dniem nieco chłodniejszym od piątku, ale nadal ma być całkiem słonecznie, bez jakichkolwiek opadów. Przewiduje się 6 h nasłonecznienia. Temperatury ukształtują się następująco: Zakopane 9, Morskie Oko 7, Kasprowy Wierch 1, Rysy -1. Ponownie wiatr nie powinien być większy niż 20 km/h. Słońce wzejdzie o 7:02, a schowa się za horyzontem o 17:47.

Niedziela, 17 października 2021 r.

Ostatni dzień weekendu będzie łudząco podobny do poprzednich. Znów nie będzie opadów, a na niebie aż przez 7 h będzie gościć słońce. Jeśli chodzi o temperatury, to w Zakopanem odnotujemy maksymalnie 10 st. C, nad Morskim Okiem 7, na Kasprowym Wierchu 3, a na Rysach 1. Wiatr umiarkowany - najsilniej powieje w niedzielę wieczorem: ok. 35 km/h. W ten dzień wschód słońca o 7:04, zachód o 17:45. Wszystkim życzymy udanego weekendu!