warunki weekendowe w Tatrach

Ulewne deszcze w ostatnich dniach doprowadziły do zalania szlaków i wylania potoków w Tatrach. W następnych dniach pogoda nieznacznie się poprawi, wciąż jednak nie nadejdzie prawdziwe słoneczne lato.

Piątek, 20 lipca 2018 r.

Warunki w Tatrach są bardzo złe, wszystkie szlaki są mokre i śliskie, wiele z nich jest zalanych. Listę zamkniętych szlaków znajdziecie TUTAJ. W piątek możemy się spodziewać opadów deszczu, zapowiadane są także burze: w Zakopanem po południu, na Rysach i Kasprowym Wierchu także w nocy. W Zakopanem termometry pokażą 18 st. C, nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym Wierchu 9. Na Rysach dziś 8 st. Ciśnienie wynosi 1014 hPa, słońce wzeszło o 4:56 i zajdzie o 20:36. 

 

Sobota, 21 lipca 2018 r.

Sobota będzie pierwszym od dłuższego czasu dniem bez deszczu, spodziewany czas nasłonecznienia to nawet 9 godzin. Termometry pokażą w Zakopanem 21 st. C, nad Morskim Okiem 19. Na Kasprowym Wierchu 12 st. i nieco więcej chmur, na Rysach temperatura wyniesie 8 st. C. W wyższych partiach po południu może lekko popadać, w nocy spodziewane są burze. Ciśnienie niemal bez zmian: 1013 hPa. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 4:57, zaś zachodu o 20:34.

 

Niedziela, 22 lipca 2018 r.

W niedzielę niestety powróci deszcz, spodziewane są także burze. W Zakopanem 20 st. C, nad Morskim Okiem 17, na Kasprowym 11, a na Rysach 8. W Zakopanem do południa będzie całkiem pogodnie, póżniej zaś spodziewane są burze. W wyższych partiach burze również pojawią się dopiero po południu, jednak spodziewane są także opady deszczu, które szczególnie silne będą w niedzielną noc na Rysach. Ciśnienie spadnie do 1011 hPa. Słońce wzejdzie o 4:58, zajdzie o 20:33. 

Sobota będzie najładniejszym dniem w najbliższym czasie, później powrócą burze i opady. Kolejne przejaśnienia spodziewane są na wtorek lub środę. Zalecamy rozsądne planowanie wędrówek lub przełożenie ich na czas, gdy warunki będą bardziej sprzyjające, a także śledzenie aktualnych prognoz i komunikatów TPN. Życzymy udanego weekendu!