Rysy

Tatry Słowackie - mniej znane, owiane nutą tajemnicy i legendami. Który szlak wybrać, żeby nacieszyć oko pięknymi panoramami? Przedstawiamy ranking najbardziej widokowych szlaków u naszych południowych sąsiadów.

Koprowy Wierch

Nasz numer 1. Wierzchołek Koprowego Wierhu wznosi się u zbiegu trzech grani na wysokości 2363 m n.p.m., a panorama sięga od Cubryny po Tatry Zachodnie. Trasa nie jest trudna, ale wymaga dobrej kondycji. Wspaniałe widoki rekompensują jednak zmęczenie.

Pełny opis wycieczki

Mała Wysoka

Mała Wysoka od lat cieszy się sławą jednego z najlepszych punktów panoramicznych Tatr Wysokich. Położona jest między dwoma przełęczami: Polskim Grzebieniem i Rohatką. Na jej wierzchołek prowadzi żółty szlak z Polskiego Grzebienia.

Pełny opis wycieczki

Rysy

Rysy cieszą się ogromną popularnością. Na "wierzchołek Polski" prowadzi ciekawy szlak od słowackiej strony. To właśnie on uchodzi za "ten łatwiejszy". Po drodze można zatrzymać się na herbatę w najwyżej położonym schronisku w Tatrach - Chacie pod Rysami. 

Pełny opis wycieczki

Jagnięcy Szczyt

Charakteryzuje się piramidalnym kształem i dwoma wierzchołkami połączonymi niemal poziomą granią. Rozległy widok ze szczytu obejmuje między innymi grupę Łomnicy, stoki Tatr Bielskich i niektóre szczyty Tatr Zachodnich. Wycieczka polecana osobom oswojonym z ekspozycją.

Pełny opis wycieczki