Starorobociański Wierch
Nie sposób nie zacząć takiej wyliczanki od najwyższego wierzchołka w polskiej części Tatr Zachodnich. Starorobociański Wierch to szpiczasty i łatwo rozpoznawalny w panoramach szczyt, na który wiodą piękne, lecz kondycyjnie wymagające szlaki. Nazwa góry bierze się od niegdysiejszych szybów kopalnianych, które tu się znajdowały i były określane mianem „Starej Roboty”.
Polana Chochołowska
Wielu z nas tylko czeka aż przyjdzie wiosna i w Tatrach zaczną kwitnąć przepiękne krokusy. Właśnie z powodu tych niezwykłych kwiatów Polana Chochołowska jest tak popularnym punktem. Ale nie tylko w tym okresie warto zajrzeć w to miejsce. Miłośnicy dobrej kuchni przez cały rok mogą skosztować pysznej szarlotki w lubianym przez turystów schronisku, które znajduje się w pobliżu. Także z innych względów to miejsce jest godne uwagi. Odbywa się tu tzw. kulturowy wypas owiec, zaś miłośnicy serialu „Janosik” mogą odwiedzić słynną kaplicę św. Jana Chrzciciela, przy której kręcono scenę ślubu głównego bohatera z ukochaną Maryną.
Dolina Kościeliska
To właśnie w tym miejscu rozpoczęła się wielka historia turystyki tatrzańskiej. Od wielu lat turyści chętnie zaglądają do tego miejsca, ciesząc oko niezwykłymi formacjami skalnymi, które się tu znajdują. Miłośnicy świata podziemnego odnajdą się tu jak nigdzie indziej w Tatrach. W końcu udostępniono tu liczne jaskinie dla turystów (m. in. słynną Jaskinię Mroźną). Na końcu szlaku, wiodącego przez dolinę, trafimy do klimatycznego schroniska na Hali Ornak.
Czerwone Wierchy
Jest grupa czterech dwutysięczników – Kopy Kondrackiej, Małołączniaka, Krzesanicy i Ciemniaka. Szlak wiodący przez to miejsce jest jednym z najładniejszych w całych Tatrach! Zobaczymy z niego, jak różnią się groźne Tatry Wysokie od łagodniejszych Tatr Zachodnich. Miejsce jest szczególnie piękne jesienią, kiedy stoki szczytów pokrywa ruda trawa, znana jako sit skucia (od jej barwy zresztą wzięła się nazwa masywu).
Kasprowy Wierch
Chyba mało który wierzchołek w Tatrach jest tak uczęszczany przez turystów. A wszystko za sprawą popularnej kolejki, która wywozi ich tam już od 1936 r.! Na górze możemy także zobaczyć słynne obserwatorium meteorologiczne oraz przespacerować się chociażby w stronę uroczego wierzchołka Beskidu. Zimą Kasprowy Wierch staje się prawdziwą Mekką dla miłośników narciarstwa – do dyspozycji mają tam dwie trasy, znakowane czarnym kolorem.