Kościelisko i Tatry

Podhale wbrew pozorom to nie tylko Tatry. Owszem, najwyższe góry w Polsce to główna atrakcja tego rejonu. Warto być jednak świadomym, że miejscowości, leżące u ich stóp są również niesamowicie urokliwe. W naszym materiale przyjrzymy się pięciu z nim, które są wyjątkowo ciekawe.

Chochołów

Nazwa tej miejscowości na pewno przeciętnemu turyście w pierwszej chwili skojarzy się z Doliną Chochołowską. Trzeba jednak wiedzieć, że sama miejscowość również ma w sobie mnóstwo uroku. To za sprawą zabytkowej, drewnianej zabudowy, która czyni wieś żywym skansenem. Do tego warto dopisać przeciekawe muzea poświęcone tematyce torfowisk oraz powstania chochołowskiego z 1846 r.

Pełny opis miejscowości

Ząb

Najwyżej położona wieś w Polsce. Jak przystało na tak wysoko ulokowaną miejscowość, tamtejszy widok na Tatry jest wprost olśniewający! Niedaleko stąd mamy Gubałówkę, do której tak chętnie zaglądają liczni turyści. Każdy miłośnik skoków narciarskich skojarzy ją z pochodzącym stamtąd Kamilem Stochem, wielokrotnym medalistom olimpijskim.

Pełny opis miejscowości

Kościelisko

Miejscowość znana za sprawą słynnej Doliny Chochołowskiej. Spacerując przysiółkami tej wsi możemy uraczyć się pięknymi widokami na Tatry. Co ciekawe, z tego miejsca pochodzi aż 38 uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich, co jest rekordem w skali naszego kraju!

Pełny opis miejscowości

Brzegi

Miejscowość, w której administracyjnych granicach znajduje się polski wierzchołek Rysów! Wieś stanowi świetną bazę wypadową w Tatry Wysokie. Poza pięknymi widokami w tym miejscu uświadczymy dość starą i ciekawą drewnianą zabudowę. Folklor góralski żyje tu nieustannie!

Pełny opis miejscowości

Groń

Wieś, leżąca nieco na uboczu. A może właśnie w tym jest jej urok? Znajduje się po drugiej stronie grzbietu w stosunku do bardziej znanej Białki Tatrzańskiej. Jeśli ktoś lubi kulturę góralską, na pewno tu mu się spodoba. Znajdziemy tu klimatyczną zabudowę, w tym zabytkowy kościół św. Jacka.

Pełny opis miejscowości