propozycje wycieczek z dziećmi

Zastanawiasz się, jaki tatrzański cel będzie dobry dla dzieciaków w wieku 10-15 lat? Przygotowaliśmy listę szlaków, na które możesz zabrać swoje dzieci - jeśli szukasz czegoś ambitniejszego, też są takie propozycje. 

Giewont

Ten majestatycznie wznoszący się nad Zakopanem szczyt stał się symbolem Tatr. Chyba nie ma turysty, który nie był lub nie chce iść na Giewont. Warto się tu wybrać wczesnym rankiem, ponieważ później jest oblegany przez innych miłośników tego szczytu. Giewont jest dobrą propozycją dla osób, które chcą "obeznać się w łańcuchach". 

Pełny opis wycieczki

Szpiglasowy Wierch

Wejście na Szpiglasowy Wierch to kolejna propozycja na wycieczkę dla całej rodziny. Z wierzchołka roztaczają się wspaniałe widoki na Dolinę Pięciu Stawów wraz z Orlą Percią i Morskie Oko. Na szczyt można wejść zarówno od jednej, jak i drugiej strony. Szlak prowadzący z Doliny Pięciu Stawów jest zabezpieczony łańcuchami, jednak nie ma ich dużo. "W sam raz" na "pierwszy raz".

Pełny opis wycieczki

Kasprowy Wierch

Kolejny tatrzański klasyk! To miejsce stało się kultowe już dawno temu. Szczególnie pięknie prezentuje się z Kasprowego Wierchu potężna Świnica. Na szczycie znajduje się budynek obserwatorium. Choć klimat tego miejsca zasadniczo różni się od klimatu ciszy i spokoju panującego na innych tatrzańskich szczytach, naprawdę warto tu być!

Pełny opis wycieczki

Wrota Chałubińskiego

Na Wrota Chałubińskiego można się dostać Ceprostradą z Doliny Pięciu Stawów przez Szpiglasową Przełęcz, a następnie zejść do schroniska nad Morskim Okiem. Ze szlaku na przełęcz wspaniale prezentuje się Mnich - można oglądać go z różnych perspektyw. Na szlaku okresowo pojawia się Staw Staszica. Z przełęczy roztacza się wspaniały widok nie tylko na stronę polską, ale także na słowacką Dolinę Piarżystą i leżące w niej Ciemnosmreczyńskie Stawy. 

Pełny opis wycieczki

Tatry Bielskie

Wycieczka na Przełęcz pod Kopą jest ciekawą alternatywą na rodzinną wycieczkę. Najlepiej wybrać się tu późną wiosną, gdy kwitną łąki, lub w środku jesieni, kiedy można podziwiać kolorowe lasy. Przełęcz pod Kopą Bielską stanowi granicę pomiędzy Tatrami Bielskimi i Wysokimi. Szczególnie majestatycznie prezentuje się stąd Jagnięcy Szczyt. 

Pełny opis wycieczki

Krywań

I na koniec najambitniejszy cel dla dzieciaków, które już trochę Tatr "schodziły". Krywań jest narodową górą Słowaków i jednocześnie drugim - zaraz po Rysach - szczytem, na który prowadzi znakowany szlak turystyczny. W wierzchołka Krywania wspaniale prezentuje się m.in. Łomnica i Lodowy Szczyt. Wycieczka jest długa i wymagająca, bardziej ze względu na różnice przewyższeń, niż trudności techniczne. 

Pełny opis wycieczki