Dolina Pięciu Stawów

Dzieciaki pierwsze wyjścia w góry mają za sobą i chcą więcej? A może chcesz zabrać je w Tatry po raz pierwszy? Przedstawiamy propozycję sześciu wycieczek w Tatry, na które można zabrać już sześciolatki. 

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Zachwyca każdego, kto choć raz w niej był. Wspaniałe jeziora, bliskość "tatrzańskich kolosów" i pyszne jedzenie w schronisku to niewątpliwe atuty tego miejsca. Szlak jest urozmaicony: początkowo wiedzie asfaletem, później kamieniami. Wycieczkę można rozszerzyć o przejście przez Świstówkę do Morskiego Oka lub wrócić tą samą trasą.

Pełny opis wycieczki

Gęsia Szyja

Szlak prowadzi przez las i bajeczną Rusinową Polanę, a wejście na Gęsią Szyję będzie dobrym wyborem na "pierwszy szczyt". Z wierzchołka roztacza się widok na Tatry Wysokie. Zbocza Gęsiej Szyi porośnięte są lasem świerkowym, a partie szczytowe zbudowane są z dolomitów wypiętrzających się na kilkanaście metrów.

Pełny opis wycieczki

Wielki Kopieniec

Góra ma dwa nieco oddalone od siebie wierzchołki i słynie z bardzo rozległej panoramy, która obejmuje wiele szczytów, począwszy od słowackich Tatr Zachodnich, na Tatrach Bielskich kończąc.  Wielki Kopieniec stanowi świetny punkt obserwacyjny na Tatry Wysokie. Trasa jest łatwa i przyjemna, a różnice wysokości nie są zbyt duże. 

Pełny opis wycieczki

Hala Gąsienicowa

Z Kuźnic na Halę Gąsienicową można dostać się niebieskimi znakami, przez Boczań lub żółty, przez Dolinę Jaworzynkę. Rejon ten słynie z piękna wysokogórskich szlaków, jest nazywany kolebką taternictwa polskiego. Najpiękniej na Hali Gąsienicowej jest w sierpniu, gdy kwitnie wierzbówka. W pobliżu schroniska znajdują się stacje badawcze PAN i IMGW oraz strażnica Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pełny opis wycieczki

Dolina Kieżmarska

Dolina Kieżmarska znajduje się na gtanicy Tatr Wysokich i Tatr Bielskich. Schronisko w Dolinie Kieżmarskiej położone jest przy samym Zielonym Stawie Kieżmarskim. Od Zielonego Stawu znakowana na czerwono ścieżka prowadzi kamiennymi stopniami łagodnie w górę. Idąc wśród kosówek możemy podziwiać Mały Kieżmarski Szczyt i Durny Szczyt.

Pełny opis wycieczki

Śląski Dom

Dolina Wielicka, w której znajduje się Śląski Dom, jest jedną z najmniejszych tatrzańskich dolin. Hotel górski znajduje się tuż obok Wielickiego Stawu, u stóp Gerlacha. Obecny budynek hotelowy został wybudowany w 1968 roku. Całą trasę można pokonać drogą asfaltową lub klasycznym szlakiem. 

Pełny opis wycieczki